Dlouho jsem nepsal

14. 12. 2008 | † 20. 11. 2012 | kód autora: 63x

Ahoj, už dlouho jsem se neodhodlal k napsání článku na blog. Trochu jsem to tady odsunul do ústraní. Důvod byl jednoduchý - škola, přítelkyně a asi taky trochu nechuť něco zplodit. Což se dneska mění, i když na zrovna sáhodlouhý článek to asi taky nevypadá.

Za poslední měsíc se udála spousta věcí. O zasnoubení jsem již psal, ale mám k němu ještě malinký dovětek. Špatně jsem odhadl velikost prstýnku, takže jsme ho museli nechat zmenšit. Týden jsme si počkali a dostali prstýnek přesně padnoucí.

Den po úpravě prstýnku jsme šli do divadla na novou hru Divadla Járy Cimrmana - České nebe. Autoři opět nezklamali, zase se bylo čemu zasmát. Vidět Jana Ámose Komenského v podání Ladislava Smoljaka a Praotce Čecha v podání Jana Hraběty byl zážitek na který se opravdu nezapomíná. Děj se odehrával v nebi po vypuknutí 1. světové války. A u těchto výjimečných situací v nebi zasedá komise příslušná každému národu. Našemu národu tedy přísluší komise Česká a zatím v ní jsou jen tři členové. Dva už jsem zmínil a třetím a předsedajícím členem je sv. Václav. A protože komise zdaleka není kompletní, postupně se rozroste o další osobnosti (Borovský, Hus a babička Boženy Němcové) na celkový počet 6 členů. Občas na jeviště vtrhl bratr Tirsch se Sokolskou sestavou a celá komise si pěkně zacvičila. Celá komise se nakonec snaží vnuknout Čechům myšlenku samostatného Českého státu. Pokud chcete vědět více, budete muset navštívit přímo divadelní představení.

Prosinec se u mě nesl a ještě i nese ve smyslu semestrálek, zápočtů, zkoušek a práci na diplomce. Diplomka se zatím ubírá dobrým směrem, zápočty se zatím také hromadí a výsledky zkoušek mě teprve čekají. Ale zatím se vše jeví poměrně dobře.

Ale práce na věcech do školy si vybrala daň i tím, že jsem z hlavy vytěsnil myšlenky na Vánoční dárky pro své nejbližší. Nadcházející týden musím tuto chybku napravit a nakoupit nebo stvořit pěknou věc, kterou udělám hlavně radost. Možná je to zvláštní, ale největší radost mám, pokud jsem já sám dokázal udělat dárkem radost někomu jinému.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.